TIMÁR KRISZT
Igazi ritkaságok is láthatók a csütörtökön megnyílt díszmadár kiállításon. A Gábor Dénes iskolában a tenyésztők bemutatnak olyan egyedet is, melynek értéke több mint félmillió forint.
Immár 55. alkalommal rendez díszmadár kiállítást Szegeden a Délterületi Díszmadártenyésztők és Természetvédők Egyesülete. A Szegedi SzC Gábor Dénes Technikum és Szakgimnázium épületében csütörtökön kezdődött rendezvényen közel 600 madár látható, köztük igazi ritkaságok is.
„Ilyen színes felhozatal még az országos kiállításon sincs”
– mondta el lapunknak Pintér Csaba, az egyesület elnöke. Összesen 43 kiállító hozta el madarait, Veszprém, Budapest, Kecskemét és Békés vármegye is képviselteti magát a rendezvényen.
„Az egyesületi tagoknak ez a program azért hasznos, mert tudunk egymással a szakmáról beszélgetni, ráadásul bírálják is a madarakat, vagyis mindenki a legszebbeket hozta el magával” – mesélte.
A kiállításon vannak törpepapagájok, pintyfélék, fürjek, ara és kakadu is. A legolcsóbb madarak értéke párezer forint, de vannak félmillió forintos szárnyasok is. Sőt, kifejezetten ritka fajok is. Ilyen például az ametiszt fényseregély vagy a csuklyás papagáj.
„Látható világbajnoki első és második helyezett madárpinty, amelyek szépségük miatt különlegesek, illetve a kifejezetten egyedi színű kék mutációjú barnald, ami igen nehezen megfizethető példány”
– mutatta a legérdekesebb madarakat Bencsik Dominik. Ő egyébként egy kézhez szoktatott papagájjal, Kokóval járja a rendezvényhelyszínt, az ötéves állatot bárki megfoghatja vagy simogathatja. Egyedül az ékszerekre kell odafigyelni, mert a papagáj egyből igyekszik elcsenni az arany holmikat. Vígh Lajosné is kézbe vette pár percre, még meg is puszilgatta.
„Imádom a madarakat, ezért is jöttem el a kiállításra. Nekem nincs, mert ebben a korban már nem szeretnék háziállatot, de ez a gyűjtemény nagyon tetszett ” – beszélt élményeiről.
A kiállítás vasárnapig tart nyitva, zárás után pedig néhány egyed megvásárolható lesz, így aki itt szeret bele egy madárba, a rendezvény végén akár haza is viheti.